V sobotu 24. října 2015 od 9:30 – 18:00 hod. proběhne celodenní Ya-Su cvičebně-meditační setkání na téma:

TRÁVENÍ TĚLESNÉ I DUŠEVNÍ.

 

V průběhu čtyř bloků se budeme postupně věnovat uvědomění si, s čím naše trávení souvisí a co na něj zásadně působí. Pokud se nám objasní souvislosti mezi vnitřními orgány a naším zažíváním každodenní reality, účinky fyzických cvičení se znásobí.

V dopolední části se budeme věnovat právě objasnění souvislostí, informacím a jednoduchým, ale přesto velmi účinným cvikům. Tyto pozice a pohyby nejsou jen tělesným pohybem, ale probíhají v součinnosti s nasměrováním vědomí do konkrétních orgánů, v propojení s působením na konkrétní body na těle. Navazovat budou psychofyzická cvičení, která jsou přímým využitím naší mentální energie. Ta je často účinnější, než samotný fyzický pohyb.

Trávení ve fyzickém těle začíná v dutině ústní, souvisí se zuby, žaludkem, dále se vstřebáváním živin v tenkém střevě a se schopností očistit se, opustit vše spotřebované.

V odpolední části se budeme zabývat spíše meditačním působením na naši schopnost přijímat, zpracovávat, strávit a následně uvolnit vše, co k nám přichází. Tyto techniky se týkají zejména oblastí, kde naše nesplněná očekávání naráží na realitu a projevují se formou emocionálních výkyvů. Meditace v pojetí Ya-Su nejsou jen vnitřním zaměřováním pozornosti, ale využívají tzv. posvátné (mudrové) pozice těla, samotné mudry rukou, nebo propojování vitálních energetických bodů. Tyto techniky lze vídat na starých zobrazeních národů, které byli mistry v pozorování léčivého působení na tělo a duši (Tibet, Egypt, Čína, …). Všechny cvičebně meditační bloky budou doplněny o působení léčivých zvuků. Obsahují totiž frekvence v Hz, které harmonizují konkrétní oblasti naší bytosti, ať už v těle, nebo v auře.

 

Období podzimu je pro toto téma ideální, protože náleží elementu země a k němu přiřazeným trávícím orgánům. Setkání je také dobrou přípravou na zimní období, harmonizuje totiž imunitní systém a svým působením ho i posiluje před nástupem zimy. V ní se ještě více projeví vyrovnanost našich emocí, jelikož náleží elementu voda (dle TČM také kov).

 

Místo konání: SVČ LATA, Plovdivská ul. Brno

Cena kurzu: 980,- Kč.

Místa je možné rezervovat již teď, potvrzení pak s platbou.

Jak se přihlásit – najdete zde.

Kde se akce koná – najdete zde.

 

POČET VOLNÝCH MÍST: obsazeno (lze se přihlásit jako náhradník, v případě, že se místo uvolní)

 

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Přihlásit se
Kalendář akcí
Kalendář
Srpen 2018
Po Út St Čt So Ne
« Říj    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031