MILOSLAV MATOUŠEK

 

Profil a cvičební aktivity:

Absolvent Karlovy univerzity, fakulty tělesné výchovy a sportu – specializace Jóga, autor ozdravného a energetického harmonizačního  systému Ya-Su. Cvičitel jógy 1.třídy.

Energetický systém Ya-Su byl ovlivněn autorovým hodinovým pobytem ve Velké Cheopsově pyramidě v Královské komoře s faraonovými válečky, na Mayských pyramidách s křišťálovými lebkami a na různých posvátných místech. 

V průběhu rozšiřování svých znalostí v oblasti energetického systému člověka se pro něj brzy stala klasická jóga nedostačující. Své meditační a cvičební lekce  začal doplňovat hluboce působícími zvuky a speciální hudbou. Začal  vnímat zvuky planet, elementů, později přesné frekvence pro rozšiřování vědomí a tyto zakomponoval k jednotlivým cvičebním, či harmonizačním technikám. Vznikal tak jedinečný systém, který působil nejen na úrovni fyzické, ale současně rozšiřoval vnímání a aktivoval jemnohmotná těla účastníků kurzů. Právě tyto úžasné zvuky a hudba se staly pro jeho systém typické a jedinečné. Později přidal ke zvukům i posvátnou geometrii, propojil zvyšování vibrací těla dechovými technikami s použitím harmonizačních pomůcek, jako jsou pyramidy, žezla faraónů, krystaly, a pod. To vše se současným uvědomováním si vlastního těla, vlastního bytí v prostoru, při kterém použil systémy čaker, muder, energetických zámků, léčivých zvuků, ozdravných cvičebních postupů. Vznikl tak jedinečný systém, který se nezaměřuje jen na jednu oblast, ale propojuje vše do harmonického celku, což vede k hlubokému uvědomování si souvislostí a podstaty bytí.

Systém Ya-Su obsahuje:

Energetizační, dechové a očistné techniky různých starých kultur:

– Čínský systém znalostí světelných meridiánů a orgánů

– Klasické jógové a ájurvédské cviky, marmy, mudry

– Aktivace čaker zahrnující 12-ti čakrový systém člověka

– Lunární cyklické působení na organizmus

– Mayské cviky na glyfy

– Meditace: klasické, audio a videomeditace, meditační tance

– Relaxační techniky pro uvolnění stresu a bloků

– Koncentrace na zvuky, barvy, světlo, vizualizace posvátných symbolů, afirmace

– Pohybová cvičení na orgány, orgánové dráhy, stresová pásma, páteř, klouby, protahovací sestavy, cvičební sestavy na jednotlivé fyziologické oblast těla, cvičení na světové strany, lunární cviky, astrocviky, speciální tajná jógová cvičení, runy a pod.

V letech 1980 – 2011 intenzivně vedl a organizoval pravidelná cvičení v Brně, Hustopečích, Dobšicích. Pořádal cvičební a meditační víkendové akce, ze kterých se postupně vyvinul známý systém Tao Ženy, později se zaměřil na Léčení Čakrami a Transformace. Každoročně pořádal týdenní intenzivní i oddychové pobyty v různých lokalitách Čech a Slovenska. Pořádal relaxační dovolené s cvičením zejména v Řecku také v  Chorvatsku.

V současné době se věnuje relaxaci a přípravě podkladů pro pokračující lektory.

 

Jeho systém pro harmonizaci bytí lze i nadále absolvovat na našich akcích:

Pravidelná cvičení a relaxace:

– Brno, CVČ LATA Plovdivská ul.

Další akce:

– Celodenní cvičební akce (soboty, neděle) nepravidelně, s určitým zaměřením a nyní důrazem na energeticky významné dny.

AM

Comments are closed.

Přihlásit se
Kalendář akcí
Kalendář
Srpen 2018
Po Út St Čt So Ne
« Říj    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031