LETNÍ CVIČEBNÍ AKCE:

  • aktuální info vždy na hlavní stránce a na FB
  • nepravidelně, téměř každý čtvrtek (výjimečně středu)
  • SVČ Lata (v případě změny vedlejší Waldorfská škola)
  • od 19:00 – 20:00 hod., lekce za 100,-
  • od 20:30 – 22:00 hod. následuje spontánní tanec, je možné absolvovat obojí, nebo jen cvičení/resp. jen tanec (příspěvek na pronájem sálu na tanec 100,-)

Celoroční kurz Ya-Su cvičení, meditačních a relaxačních technik ve školním roce 2016/2017 začíná:

ve středu 21.září 2016

ve čtvrtek 22.září 2016

a dále probíhá v těchto termínech:

 

STŘEDA……..18:30 – 19:50 HOD.  (4 volná místa)

ČTVRTEK…….18:00 – 19:20 HOD.  (2 volná místa)

             ……..19:30 – 20:50 HOD.  (4 volná místa)

 

Letos se budeme více věnovat energetickým cvičením. Přirozený energetický tok ovlivňuje všechny buňky, prozařuje a očišťuje celý náš vnitřní prostor. Je základem pro práci s čakrovým energetickým systémem, léčení tělesných orgánů, aktivaci pánevního dna, propojení mezi hlavou a tělem a současně pomáhá uvolnit vnitřní napětí.

Kromě energetických cvičení se samozřejmě budeme zabývat sebeléčením na úrovni těla. Využijeme znalosti o průběhu jednotlivých orgánových drah a zapojíme tradiční cviky pro celý pohybový systém. Specialitou jsou dechová cvičení, které postupně směřují energii z našeho vnitřního jádra do celého těla.

Doplňkem k fyzickým pohybům jsou mudrové pozice, aktivace vitálních bodů, koncentrační a meditační cvičení, léčivé zvuky a harmonické frekvence zvuků.

Celkové působení Ya-Su cvičení na naší bytost se projevuje vyrovnaností, posílením imunitního systému a nalézáním souvislostí mezi řečí těla a vnitřním duševním rozpoložením.

KDE JE VĚDOMÍ TAM JE ENERGIE.

 

Na výběr jsou tři termíny:

STŘEDA 18:30 – 19:50

ČTVRTEK 18:00 – 19:20 a 19:30 – 20:50.

Noví zájemci mají samozřejmě možnost zkušební lekce, částka 110,- Kč bude pak odečtena při doplacení celoročního kurzu.

Cena celoročního kurzu 2.890,- Kč / 33 lekcí  se platí na celý rok dopředu. Tím je zajištěna velmi výhodná cena za lekce v délce 80 minut.

Rezervaci místa v konkrétním termínu potvrdíte zaplacením zálohy ve výši 50% z celkové ceny kurzu. Doplatek do plné výše do 20.10.2016.

 

Jak se přihlásit – najdete zde.

Místo konání Ya-Su – Brno Žabovřesky, Plovdivská ul., SVČ LATA – doprava a mapa zde.

Příjemná místnost s cvičebními podložkami a dekami skýtá prostor pro 13 cvičících v každém termínu.

Doporučujeme vzít si přezůvky a používat vlastní meditační polštářek pro pohodlnější cvičení v sedu. Šatny se nachází hned v přízemí, cvičební místnost v prvním patře. Před vchodem je malé parkoviště, lze využít i větší o ulici dál na Záhřebské.

Cvičení jsou sestavena na základě celoživotních zkušeností a poznatků Miloslava Matouška, absolventa UK, obor jóga.

Setkání vede Anastázia Matoušková.

 
Náplň jednotlivých lekcí:

Kromě meditačního přeladění s informacemi, zharmonizování energií pomocí mudrové pozice se v první části cvičení zaměřujeme na pohyby, které zaktivují proudění v hlavním energetickém kanálu podél páteře. Cviky a pozice s hlubokým dechem otvírají astrální brány v našich kloubech a uvolňují blokády. Navazujeme několika cviky a pozicemi, které souvisí s meridiánem a elementem, vždy podle ročního období a znalostí tibetského, indického a čínského ozdravného systému. Jsou to osvědčené techniky, které nás propojují s okolním prostředím a vyrovnávají vnitřní polaritu, jednotlivé čakry i schopnost současného uzemnění s otevřením vnímání.

V další části využíváme rozprouděnou energii a necháme ji sebeléčivě působit ve vybraných částech těla. Zapojujeme schopnost koncentrace a přesouvání vědomí, čím spojujeme tělesnou stránku a vědomí do celku. Zde se uplatňují i dechové techniky, protože dech je hlavní spojnicí mezi tělem a duší. Velmi účinné jsou léčivé hlásky, protože zvuk je primární vibrací vesmíru, vibruje jak v kostech a tkáních, tak i v jemnohmotných tělech, v naší auře. Další účinnou technikou je propojování energetických zámků, které vychází ze starého japonského učení.

V určitých měsících přidáváme i cvičení sestav, například Otevírač dechu pro posílení energie plic v zimě, Harmonizační sestavu pro aktivaci energetických pump na jaře a pod.. Informace o účincích a načasování jednotlivých cvičení jsou vždy součástí cviků, tím dochází k hlubšímu uvědomění, jak jsou cvičení pro nás přínosná.

V závěru setkání se spojují účinky všech provedených cvičení a vyúsťují v hluboce působící posvátné léčivé pozice, nebo meditační tanec. Tanec je ideální formou meditace, nejen meditace mentální, ale také tělesné. Mysl je při něm uvolněná, všechny rušivé myšlenky odplouvají a v uvolněném pohybu si tělo samo zreguluje nastartované energie a procesy v souvislosti s energetickou denní konstelací. Tanec může být prováděn jakkoli je příjemné, dynamicky, jemně, nebo třeba i bez pohybu, mentálně. Hudba a zvuky, které provázejí všechna cvičení jsou vybírána s ohledem na danou oblast, ve které mají působit. Zvukové vibrace jsou ideálním nosičem pro informace zakódované v pozicích, mantrách, mudrách apod..

Účinky všech pohybů a zvuků doznívají v krátké relaxaci, opět s léčivými zvuky. Celkově tak jednotlivá setkání působí harmonizačně, ozdravně a současně nás posouvají v uvědomování si našeho místa v této realitě.

 

 

Těšíme se na setkání s Vámi.

A a MM.

Comments are closed.

Vstup

Kalendář akcí
Kalendář
Srpen 2017
P Ú S Č P S N
« Kvě    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031