Planeta Země má svá posvátná místa, energetické a magnetické proudy, silové prostory. Tvary a posvátná či duchovní geometrie zesilují tyto účinky a významný je též vliv kosmické energie.

Naše tělo je také geometrický prostor s citlivými body, oblastmi, kterými proudí a vibruje životní energie. Tak jako působí posvátná geometrie, funguje také „posvátná fyziologie“, která popisuje na těle jemnohmotné energetické toky a silové výstupy. Posvátná fyziologie vytváří pomyslnou mapu energetického těla pomocí těchto jemněhmotných energetických proudů, silových vstupů a výstupů Známe-li tuto „posvátnou fyziologii“ těla, známe-li duchovní geometrii a vesmírné rytmy, můžeme dosáhnout vysoké harmonie a nahlédnout do skutečnosti.

Akupresurní či akupunkturní body, meridiány, energetická centra čakry, jemnohmotná těla, bezpečností energetické zámky jsou ukázkovým výčtem poznání národů – Tibetu, Číny, Japonska, Indie… a jejich velmi starých kultur a předchůdců z minulosti a dle teorie jin a jang také budoucnosti. Neboť jin přechází v jang a jang v jin. Minulost v současnost, budoucnost v minulost a naopak. Máme tedy možnost přejít z minulosti do budoucnosti – o co se svojí nevědomostí snaží archeologie, prokopává se do budoucnosti – nebo uvědomováním si působících energií projít do minulosti a vrátit se k začátkům svého bytí do dokonalosti.

Jednou z méně známých oblastí působení jemnohmotných energií, kterou se zabývá indická medicína – Ájurvéda, kde se již v nejstarších spisech – védách píše o marmách. Její u nás méně známá oblast je „marma vidja“ – nauka o marmách. Marmy znamenají v překladu „zranitelné“ či „citlivé“ zóny. Znalosti těchto oblastí či energetických bodů se využívá v bojových uměních (např. jihoindický systém kalari a jiné). My se nyní snažíme porozumět těmto znalostem a využít je k sebeléčení, pochopení duchovních a duševních aspektů a posílení psychické i tělesné roviny. V ájurvédě tedy existuje propracovaný systém marem, tj. citlivých míst na těle. Tyto marmy jsou velice podobné akupresurním bodům tradiční čínské medicíny, ale ve skutečnosti zasahují větší oblasti těla. Jsou to živé a citlivé body ležící na zranitelných místech našeho těla. Marmy jsou anatomická místa, kde jsou vzájemně blízko sebe tuk, žíla, tepna, kost a kloub. Jsou to centra s vysokou koncentrací energie – prány a slouží jako energetické regulátory, jimiž lze intenzitu prány v různých oblastech naší bytosti zvyšovat, snižovat či utlumovat. Na marmy lze působit tlakem, teplem, masáží, bylinnými či aromatickými oleji, polohou těla, světlem, zvukem, soustředěným dechem, mantrou, meditací a jinými velmi tajnými technikami. Následkem toho pak dochází ke stimulaci vnitřních orgánů a celého systému těla na všech úrovních našeho bytí.

Praktické využití:

K působení na marmy lze využít také zvukových vibrací ať již formou hlasového projevu – zpíváním hlásek či slabik tzv. manter, nebo vnímáním speciálních zvukových vibrací, což se projevuje na všech úrovních naší bytosti. Nejčastěji se používají marmové mantry – húm, hum, óm, aim, krím, šrím, hrím a klím nebo pět živlových manter lam, vam, ram, jam a ham.

Mantra húm je tzv. varma bídža – ochranný zvuk s ohnivou povahou. Tato mantra se používá k ochraně jakýkoliv marmových bodů, které chceme chránit před zraněním a energetickým oslabením. Tato mantra se používá pomocí meditace k vytvoření tzv. mantrického ochranného pole (mantra varma) kolem aury a fyzického těla. Při cvičení si představujeme, že tato mantra vytváří ochrannou modrou energii, která od sebe odráží jakýkoliv negativní vliv, chorobu či slabost. Použijeme-li mantru s krátkým „u“ tedy hum, nese více ohnivé energie a lze ji použít k zahřívání marem a zvýšení koncentrace trávicího ohně agni v jejím místě.

 

 

Comments are closed.

Přihlásit se
Kalendář akcí
Kalendář
Září 2018
Po Út St Čt So Ne
« Říj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930