SLUCH

čakra: krční – višudhi, element: voda, orgány: ledviny a močový měchýř, oblast těla: kolena a kotníky

Pro masáž je vhodné aplikovat aromaterapeutické oleje do oblasti marmy Vidhura – ta se nachází za uchem směrem dolů pod bradavkovitým výběžkem kosti spánkové.

HMAT

čakra: srdeční – ana-háta, element: oheň, orgány: srdce, tenké střevo, oblast těla: ramena

Pro masáž je vhodné aplikovat aromaterapeutické oleje do oblasti marmy Šankha – ta se nacházína spáncích, v polovině vzdálenosti mezi vnějším koutkem oka a chrupavčitým výstupkem vnějšího zvukovodu.

ZRAK

čakra: , element: , orgány: , oblast těla:

Pro masáž je vhodné aplikovat aromaterapeutické oleje do oblasti marmy  – ta se nachází

CHUŤ

čakra: sakrální – svadhisthána, element: země, orgány: žaludek, slezina a slinivka, oblast těla:čelist a kolena

Pro masáž je vhodné aplikovat aromaterapeutické oleje do oblasti marmy Šringátaka – ta se párově nachází na měkkém patře v ústech a na povrchu těla se promítá v podočnicovém oblouku, kde je možné na ni působit.

ČICH

čakra: kořenová – muladhára, element: kov, orgány: plíce a tlusté střevo, oblast těla:zápěstí

Pro masáž je vhodné aplikovat aromaterapeutické oleje do oblasti marem Phana – ty se nachází na vnější straně nosu a nosních otvorů nad noosními křídly. Můžeme masírovat i celou kost nosní.

INTUICE

čakra: třetího oka – adžna, elementy: všechny, orgán: mozek, oblast těla: hlavový kloub, hlavní energetické kanály Ida, Pingala a Sušumna

Pro masáž je vhodné aplikovat aromaterapeutické oleje do oblasti marmy Krikátika – ta se nacházív oblasti, kde se napojuje lebka na páteř vlevo a vpravo od krční páteře.

Informace a praktická cvičení i automasáže byli součástí celodenní sobotní akce 28.10.2014 „Smysly, intuice, psychofyzická cvičení“.

Comments are closed.

Přihlásit se
Kalendář akcí
Kalendář
Září 2018
Po Út St Čt So Ne
« Říj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930