Převládá-li některý ze čtyř pólů, projeví se to v nerovnováze a disharmonii naší bytosti     a to na všech úrovních. Vše co přijímáme – potrava, vzduch, zvuky, myšlenky, pocity           i stresy, to vše působí na naše vnitřní energetické pole a cirkulaci jemnohmotné životní síly v těle. To může být pozitivní a vést k větší vitalitě, nebo negativní a působit nevyrovnanost, slabost a chronické potíže. Pro vyrovnání je potřeba provádět meditační, fyzické,           nebo energetické cvičení. K dispozici je množství technik, většinou pocházejících                 z ozdravných systémů starých národů, jejich mysterijních škol a tajných nauk. Používají      se mudrové pozice těla a prstů, energetické zámky, léčivé zvuky a mantry, koncentrace     na obrazy posvátné geometrie, fyzické energetické pohyby, dechové cvičení a meditace s koncentrací na posilování určité vibrace.

Nejjednodušším způsobem, jak v sobě vyrovnat energie elementů je vizualizace, v níž       se tělo doplňuje vířivou energii potřebného živlu. Představíme si charakterový rys, který      si přejeme, aby živel v sobě nesl a budeme ho co nejpřesněji prociťovat i vnímat smysly – vidět, slyšet, cítit čichem i hmatem. Můžeme prožívat své fyzické tělo s představou,            že se daný živel, či jeho konkrétní vlastnost rozpuští do každého koutku naší bytosti            a postupně ji vyplňuje. Poté si představíme sami sebe s novou doplněnou vlastností v blízké budoucnosti a pokusíme se udržet si toto vědomí co nejdéle. Pokud se chceme naopak nějaké vlastnosti zbavit, najdeme si protiklad v opačném živlu a použijeme opět svoji představivost pro vyrovnání energií. Do těchto cvičení je nejlepší se ponořit s dětskou otevřeností vůči všemu znovuobjevenému a s radostí ze sebepoznávání.

Jestliže porozumíme zákonitostem jednotlivých elementů, výrazně si tak pomůžeme          na cestě k vnitřní harmonii. Při znalostech těchto vibrací pak můžeme různé děje i sami ovlivňovat, předcházet nechtěným situacím, či naopak je nechat plynout. Je dobré zpočátku  přijímat jemné energie a prociťovat jejich účinky v naší bytosti, nechat se jimi léčit, harmonizovat a až poté je usměrňovat a využívat.

Podrobné studium čtyř elementů by zabralo nejméně jeden celý lidský život. Zde jsou uvedeny pouze základní informace s přihlížením k praktickému využití v oblasti našich povahových vlastností a emocí. Celý systém čtyř základních tvořivých sil našeho projeveného vesmíru je natolik jednoduchý, že je          pro naše současné vnímání nepochopitelný. Postupným studiem různých duchovních směrů a aplikováním poznatků v praxi se dopracováváme blíž k poznání sebe sama, jako fraktálového obrazu Země, sluneční soustavy, galaxie a celého vesmíru.

 

In La´ K´ech – A La ´K´ En.

 

Anastázia  a Miloslav Matouškovi

Elementy patří k jedné z mnoha oblastí, kterým se věnujeme na našich meditačních a cvičebně-energetizačních setkáních.

Comments are closed.

Přihlásit se
Kalendář akcí
Kalendář
Srpen 2018
Po Út St Čt So Ne
« Říj    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031