Poznatky a použití v systému Ya-Su:

Využití harmonizérů a žezel je velmi rozsáhlé a pro zdraví a uvědomování si jsou tyto pomůcky velmi účinné.

Bio-harmonizéry se skládají z kolečka (šungit) a trojúhelníku (karelský mastek) a jsou výborné především na neurovegetativní systém a jeho sladění. Téměř všechny nemoci jsou způsobené rozladěním neurovegetativního systému. Působení harmonizérů přepíná organismus do jiného, dokonalejšího energetického stavu, při kterém se energie harmonicky rozděluje mezí orgány a soustavy, aktivněji probíhají regenerační procesy, posilují se obranné a seberegulační funkce. Dále harmonizéry zvyšují vibrace, vyrovnávají polaritu těla a napomáhají dalším pozitivním změnám energetického systému. Harmonizéry se používají také k meditačním a obdobným účelům.

Žezlům se správně říká žezla síly. Existují žezla kamenná (šungit a karelský mastek, občas je dostupný šungit a nefrit) a žezla dřevěná naplněná minerály (šungit se kombinuje s křišťálem, nefritem, ametystem apod.). Jejich používání sahá mnoho tisíciletí do minulosti – nejznámější je již ve starém Egyptě. Podíváte-li se na sochy faraonů zjistíte, že drží v rukou válečky. Dvojice žezel byla atributem faraónů. S jejich pomocí se faraóni nejen stýkali s bohy, ale díky nim si 2-3 × prodlužovali život. Při průměrném věku Egypťanů 25-30 let to znamenalo, že např. jenom vláda (!) faraóna Piopi II. trvala 94 let, Ramzes II. vládl 67 let a Tutmos III. 54 let. Žezla síly používali tibetští a čínští mistři. Ve středověké Evropě zase mágové a alchymisté. Ti se při tehdejším průměrném věku 38 let také dožívali vysokého stáří. Albert Veliký 87 let, Saint Germain 86 let. Nikolov Flamel napsal, že dosáhl stáří 88 let pouze díky žezlům. Žezla síly byla také používána v Tibetu, Indii, Číně a mnoha jiných zemích.

 

Žezla v první řadě zlepšují krevní oběh mozku a jsou proto efektivní při onemocněních spjatých s narušením krevního oběhu mozku. To znamená po mrtvici, při skleróze, poruchách zraku a sluchu. Efektivní jsou žezla i při úrazech – kosti srůstají rychleji a rány se lépe hojí. Velmi dobrých výsledků se dosahuje při cukrovce i jiných onemocněních vnitřních orgánů.

Jangové žezlo (křišťál, nefrit, nebo karelský mastek, resp. trojúhelník harmonizérů) se vždy bere do pravé ruky, tím se aktivuje v těle sluneční kanál Pingala, a jinové žezlo (šungit, resp. kolečko harmonizérů) do levé ruky – tím se aktivuje měsíční kanál Ida. Hlavním cílem žezel je harmonizace energie jin a jang, otevření a aktivace čaker, napojení na kosmické vibrace, rozšiřování vědomí, apod.

Energie jin je luna i země, je to vlevo a dole, je to chlad i zpomalení. Energie jang je Slunce a nebe, vpravo nahoře, teplo a zrychlení.

 

Způsob používání žezel:

Je několik způsobů používání žezel, kromě starých návodů jsme testovali cvičebně-meditační techniky,    kdy lze využít žezla ve spojení s energetickými zámky, se znalostí technik Anma, pomocí čakrových polí, speciálních harmonizačních bodů, účinků barevných světel, pomocí zvukových vibrací, pomocí speciálních dechových technik, vizualizací, síly vůle, manter, symbolů a proudění energií světových stran atd. Tyto cvičení ještě zesilují účinek žezel a věnujeme se jim na našich setkáních.

 

Základní návod, tak jak se všeobecně udává:

– Žezla silně sevřeme v rukách, zlehka protřepeme, a potom ruce uvolníme. Soustředíme veškerou pozornost na své tělo a na lehké pocity, které v těle vznikají. Žezla držíme v dlaních podle intuice, tak aby nám bylo dobře, po dobu 10-30 minut. Provádíme 1-3 × denně s obličejem obráceným ke slunci (resp.v sedu obličejem a v lehu temenem obráceným dopoledne na východ, v poledne na jih, odpoledne na západ, v noci na sever)

– Při těžkých onemocněních, jako je infarkt myokardu, je potřeba začínat nejprve 1-3 minutami a postupně zvětšovat čas podle toho jak se cítíme.

– Při onemocněních páteře se dává žezlo Luny pod kostrč, a Sluneční žezlo pod krční páteř.

– Žezla síly mají vysokou efektivnost při narušení krevního oběhu, při zvýšeném krevním tlaku, při srdečně-cévních problémech.

– Žezla lze použít i do koupele – pouze žezla kamenná, nikoliv dřevěná! Léčení a účinky koupele velmi vzrostou, když do vany umístíme žezla síly. Na dno vany, v maximální vzdálenosti od sebe, na stranu hlavy sluneční žezlo a k nohám žezlo luny. Velmi účinné je používání i šungitových koulí, které nejen umocní účinek žezel, ale ještě vodu upraví svým tvarem a šungitem jako takovým.

– Žezla lze využít třeba i při masážích. Masírovaný uchopí sluneční žezlo do pravé ruky a masér přejíždí po masírovaném žezlem luny – Dále lze využít žezel třeba k harmonizacím vztahů mezi partnery. Muži uchopí sluneční žezlo do pravé ruky, ženy měsíční žezlo do levé ruky a vezmou se za ruce. – Pro zlepšení vzájemných vztahů mezi dětmi a rodiči: Rodiče uchopí žezla do rukou jako v předcházející variantě, děti postaví mezi sebe a všichni se vezmou za ruce. Takto bychom mohli popsat celkem mnoho variant využití žezel a byli by jste velmi překvapeni na co všechno mohou působit.

 

Na závěr poznámka o polaritě žen a mužů: na rozdíl od výrobce dřevěných žezel (vychází z poznatků poněkud starších knih a článků), dle našich praktických zkušeností není nutné, aby ženy používali žezla a harmonizéry obráceně. Tedy i pro ženy platí: šungit (kolečko) vždy do levé ruky, kříšťál (resp. mastek, trojúhelník) do pravé ruky. I ženy mají pravou mozkovou hemisféru jinovou a té odpovídá levá – ženská polovina těla, tedy levá ruka je JIN a do té patří šungit. Levá mozková hemisféra je u všech lidí jangová, té odpovídá pravá – mužská polovina těla a tedy do pravé ruky patří JANG křišťál, nefrit, mastek.

 

Žezla i harmonizéry si můžete objednat v našem obchůdku, nebo na cvičebních setkáních.

NOVINKA: exkluzivní šungitové šperky 

 

Comments are closed.

Přihlásit se
Kalendář akcí
Kalendář
Srpen 2018
Po Út St Čt So Ne
« Říj    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031