ŠUNGIT 

 

je  2 miliardy let stará  polyminerální  uhlíková hornina, jehož jediné naleziště se nachází v Karélii, v severozápadním Rusku. Šungit obsahuje uhlík v neobvyklé, nedávno vědci objevené, formě fullerenů. Intenzivní výzkumy posledních let prokázaly řadu úžasných vlastností tohoto kamene.

NOVINKA: exkluzivní šungitové šperky 

 

 

 

ŠUNGIT

  • dezinfikuje a čistí vodu – ničí vibria cholery, streptokoky apod.; absorbuje a odstraňuje z vody těžké kovy, železité přísady,   organické sloučeniny obsahující chlor, dusičnany a amoniak;
  • obohacuje vodu stopovými prvky v optimálním množství, mění její energeticko-informační strukturu, nabijí ji a aktivuje;
  • efektivně pohlcuje elektromagnetické záření, neutralizuje geopatogenní a technogenní vlivy;
  • zlepšuje mikroklima, harmonizuje prostředí;
  • má léčivé a hojivé účinky, dodává energii a silu.

ŠUNGITOVÁ PYRAMIDA

    Ponořená do vody tuto vodu aktivuje a dělá tak z ní unikátní lék. Malou pyramidku (40×40 až 50×50 mm) postavte na dno skleněné lahve o obsahu3 litrů, nalijte pitnou vodu, a láhev s vodou postavte na světlé místo na 48 – 72 hodin. Poté je voda připravena k vnějšímu i vnitřnímu použití. Při delším macerování se aktivita vody začíná snižovat. K ozdravně léčebným účelům doporučujeme pít pyramidální vodu třikrát denně po 100-150 g, bez ohledu na to, kdy jíte. Je zaznamenáno blahodárné působení této vody na celý organismus: zlepšuje se celkový stav, odstraňuje se nervové napětí, je pociťován příliv sil a energie. Terapie touto vodou má rychlejší účinky než působení samotné pyramidy.

    Vynikající výsledky má používání šungitové vody v kosmetice: ošetřovaná pokožka se čistí, napíná, drobné vrásky se vyhlazují, mizí uhry a vřídky. Ztrácejí se lupy, znatelně se zlepšuje kvalita vlasů. Výsledky některých výzkumů ukazují, že i předčasně zešedivělé vlasy mohou nabýt své původní barvy.

    Teplá šungitová voda je výborný prostředek pro léčebný výplach a kloktání: při bolestech v krku, ústní dutině,  v nose a při parodontóze. Velmi účinné inhalování při nachlazení, angíně, chřipce, bronchitidě, atd.  Velice zdravé jsou šungitové koupele. Zklidňují, odstraňují stress, únavu, harmonizují organismus a normalizují spánek. Již po první koupeli se hojí drobné trhlinky, ranky a po několika procedurách se urovnávají vážnější problémy, jako jsou pooperační jizvy, loupající se kůže, ekzémy, plísně. K přípravě šungitové vody se také hodí oblázky, kostky a šungitová drť.

Odstranění vlivu geopatogenních a technogenních zón

Pokud se chcete zbavit dlouhodobé podrážděnosti, únavy a neklidu, stačí jednoduše šungitovou pyramidku postavit ve vašem pokoji a váš pokoj pro vás přestane být rizikovou zónou. Okamžitě se odstraní všechno nepříjemné působení elektromagnetických polí, zlepší se složení vzduchu. Působením šungitové pyramidky se dokonce mění vůně v místnosti. Pro neutralizace nepříznivého záření počítače, televize atd. umístěte pyramidku na anebo před monitorem nebo jiném zdrojem záření.

Stejná vlastnost šungitu se využívá u destiček na odrušování záření bezdrátových telefonů. Destičku nalepte na pouzdro nebo na zadní stranu sluchátka.

ŠUNGITOVÉ KORÁLKY, PŘÍVĚSKY, NÁRAMKY

Ochraňují před negativními vlivy, harmonizují, dodávají sebejistotu, silu a vitalitu. Šungit je nosičem ženské (jinové) energii.

Jsou vyrobené z leštěných (přívěsky) nebo neleštěných (korálky) kamínků nepravidelného tvaru,


BIOENERGETICKÝ HARMONIZÉR – ŠUNGIT + KARELSKÝ MASTEK

Harmonizér se skládá z kroužku vyrobeného ze šungitu a trojúhelníku z karelského mastku.

Působení harmonizéru přepíná organismus do jiného, dokonalejšího  energetického stavu, při kterém se energie harmonicky rozděluje mezí orgány a soustavy, aktivněji probíhají regenerační procesy,  posilují se obranné a seberegulační funkce. Dále harmonizér zvyšuje vibrace, vyrovnává polaritu těla a napomáhá dalším pozitivním změnám energetického systému.  Harmonizér se používá také k meditačním a obdobným účelům.   KARELSKÝ MASTEK – Stáří tohoto kamene stejně jako u šungitu se odhaduje na 2 miliardy let. Karelský mastek (talkochlorit) je metamorfovanou břidlicovou horninou, která se vyskytuje a průmyslové těží v Karélii. Ve světě je známý pod finským názvem tulikivi. Tento kámen se skládá cca z poloviny z mastku (talek, talkum, steatit, klouzek – Mg3Si4O10(OH) 2 ) a z poloviny z magnezitu (uhličitan hořečnatý – MgCO3). Mezi jeho hlavní vlastnosti patři hydrofobnost, žáruvzdornost, měkkost a unikátní tepelné vlastnosti: rychlá absorpce tepelné energie a její akumulace a postupné vyzařování nahromaděné tepelné energie. Stačí podržet ho v rukou jen několik minut, dlouho pak budete mít pocit že Vás hřeje. Kousek, ponořený do vařící vody na 5 minut, vystydne až za hodinu. Od pradávna se využíval karelským obyvatelstvem k výrobě kámen, pecí, saun a nádobí. Říkali mu proto hrncový kámen. Je absolutně netoxický a chemický setrvačný. Je nosičem mužské (jangové) energie.

Základní cvičeni s harmonizérem najdete v přibaleném letáku. Speciální energetická cvičení se můžete naučit na kurzech Ya-Su.

ŠUNGIT  krém-balzám, 

má protizánětlivé a hojivé účinky. odstraňuje otoky, uklidňuje, zmírňuje bolest, zlepšuje mikrocirkulaci ve tkáních. Používá se při osteochondroze, bolestech a zánětech míšních nervů, artritidě a artróze různého původu a k masážím kůže.   

Způsob použití : vtírat do postižené oblasti těla a kloubu 2 – 3x denně, poté zabalit do vlněné látky, tuto proceduru opakujeme po dobu 2 – 4 týdnů. Vedlejší účinky nejsou známé. Základní složkou je šungit,  krém také obsahuje extrakty bylin: aloe, žen-šen, pylinek, třezalky, mumie, cedrový olej, olej z kličku pšenice; vodu obohacenou o ionty stříbra aj.

MASÁŽNÍ KOULE ZE ŠUNGITU

Mladým lidem pravidelná cvičení s koulemi dávají bystrost mysli a sílu rukou, starším lidem pak pomáhají se zbavit zácpy a pocitu znecitlivění končetin, dlouhodobě udržují paměť na vysoké úrovni a též i mozkovou způsobilost, pomáhají bojovat s únavou, vyhnout se zbytečným strachům. Cviky s šungitovými kouli zlepšují krevní oběh, normalizují tlak, odstraňují křeče, třas rukou, zlepšují pohyblivost kloubů, napomáhají sladění pravé a levé mozkové hemisféry. Koule mohou být použité pro relaxační a meditační účely.

S koulemi můžeme cvičit kdykoliv a kdekoliv, viditelné jsou i výsledky z cvičení a to nezávisle na věku, pohlaví či zdravotním stavů. 

Pozitivní vliv masáží šungitovými kouli se vysvětluje vlastnostmi šungitu a také energetickou vazbou existující mezi zápěstím a centrální nervovou soustavou. Kromě toho na prstech a dlaních rukou se nachází aktivní body, které mají přímou souvislost s vnitřními orgány a ovlivňují jejích funkčnost. Dle výsledků a efektivity můžeme cviky se šungitovými koulemi zařadit mezi nejlepší prostředky pro udržování vysoké práceschopností a aktivní dlouhověkostí.

 

Návod k použití

Pro ozdravovací  cíle :

·         Odstraňovaní únavy a stresu

·         Zlepšení koordinací pohybu, síly a šikovností rukou

·         Stimulací pamětí a vnímaní

·         Normalizací arteriálního tlaku

·         Udržování životního tempa /životní roviny/  na vysoké úrovní

Obzvlášť se to doporučuje lidem který ve svém povolaní často přichází do styku se stresem (podnikatele, lide ve vedoucích pozicích apod.) a s vytížením pozorností a pamětí (programátoři, práce na PC, pracovnicí dispečingu, řidiči různých transportu, studenti apod.).

Pro léčivé cíle :

·        Při onemocnění rukou (revma apod. – před aplikaci dejte na vědomí svému lékaři, neaplikujte při zhoršení)

·        Při úrazech horních končetin, poruchách hybností rukou nezávisle na příčině a též lidem používajícím berle či hole a znehybněných nemocným (poškození míchy, paralýza apod.)

 

Všeobecná doporučení

1.   Pro  ozdravný trénink není nutné dělat složité triky či vyvíjet abnormální námahu, dobré výsledky přinesou i ty nejjednodušší cviky: tření koule ve dlaních, otáčení dvou kouli ve dlani ve směrů  a v protisměru hodinových ručiček.

2.   Je nutné dodržovat pravidelnost  cvičeni a postupně zvyšovat zátěž.

3.  Doporučujeme střídat cviky se stisky a cviky na rotační pohyby. Je nutné se vyhnout bolestivých pocitu. Při cvičení není doporučováno napětí nezainteresovaného svalstva které není ve skupině jíž procvičujeme (sval ramenní, rameno, krk a záda) a také se vyvarovat zbytečných pohybu (zaklánění hlavy, zvedáni ramen a rozpažování)

4.   Na počátku se doporučuje vybrat si koule středních rozměrů, po zvládnutí základních cviku, pořídit si koule různých velikosti pro dosažení rozmanitého napětí provadět cviky se 3-4 koulemi.

5.   Doporučujeme vykonávat cviky neméně než 10 min denně.

6.   Snažte se nedívat během cvičení na koule nýbrž se zaměřte na pocity ve Vašich rukách, který Vám cviky přináší.

Základní cvičeni najdete v přibaleném letáku. Speciální energetická cvičení se můžete naučit na kurzech Ya-Su.

 

Comments are closed.

Přihlásit se
Kalendář akcí
Kalendář
Srpen 2018
Po Út St Čt So Ne
« Říj    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031