Tenké střevo a jeho jangová dráha energeticky spadá pod element oheň, kde se doplňuje s jinovou dráhou srdce. Je-li oslabená jedna ze dvou drah, projeví se to také ve druhé dráze.
Živel ohěň symbolizuje teplo a vášeń v našem životě. Představuje životní sílu, dávání a zrání v přírodě. U člověka se projevuje v teple lidské blízkosti, soucitu, komunikaci a lásce.
Cvičení a meditace na element oheň, kterým se věnujeme v našich pravidelných setkáních navozují duševní klid, jasnost myšlení, schopnost přijetí sebe sama a tak i navazování a udržování vztahů. Síla ohně harmonizuje naše pocity a spojuje nás s energií lásky. Fyzickému tělu přináší uvolnění, zdravý spánek a upravuje oběhový systém.

Tenké střevo je hlavním místem, kde dochází k trávení a vstřebávaní potravy, velmi významně ovlivňuje lymfatický systém těla. Funguje jako analyzátor a záznamník všeho, co nás potkalo během dne.
Pokud své fyzické tělo trápíme nevhodnou potravou, stěny tenkého střeva se zanesou, zhorší se kvalita krve a to vede až k chorobným stavům celého organizmu.
V duchovní oblasti je tenké střevo orgánem, ve kterém zadržujeme a rozebíráme některé prožitky příliš dlouho, místo abychom je opustili a vzali si z nich pouze ponaučení pro příště. Když se dokola zaobíráme nějakým prožitkem, tenké střevo nemůže plnit svou funkci a zůstává v sevření, stejně tak jako my.
Světelná dráha tenkého střeva je nejvíce aktivní mezi 13 – 15 hodinou. Astrologicky souvisí se znamením Panna, fyziologicky s jazykem, zuby moudrosti, segmenty obratlů S1,2,3 a se čtyřhlavým stehenním svalem.

Comments are closed.

Přihlásit se
Kalendář akcí
Kalendář
Září 2018
Po Út St Čt So Ne
« Říj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930