Dýchánek, přednáška, setkání… Tento netradiční večer zformoval Pall Nešpůrek, můj nynější učitel práce s energií. Jsem ráda, že se mohu organizačně podílet.

 

V neděli 23. 4. 2017 od 18:00 – cca 21:00 hod.

Skleněná louka – Místogalerie (v nejvyšším patře domu), Kounicova 23 Brno

 

O čem to bude?

Nekonečný příběh, Mrazík, Harry Potter a další pohádky a legendy jsou mnohem víc než jen příběhy na dobrou noc. Jsou to geniální šifry zabalené do poutavého vyprávění.. Jsou to vlastně mapy, návody a popisy principů Univerza.

Je až překvapivé kolik paralel lze najít. Zdá se, že autoři nechtěli předat jen příběhy o naději a o síle jít za svým snem, ale současně předali mnoho univerzálních klíčů, které se dají použít pro námi psané scénáře příběhů ať už konečných nebo nekonečných… Možná že nám toho básníci chtěli říct o dost víc a předat tipy pro naše vlastní studia škol čar a kouzel… Možná, že jsou zde i fantastická zrcadla našich vztahů a našeho nitra… Možná že Ivánek, Nastěnka, kohout i jitřenka jsou jen prvky našich vnitřních souhvězdí..

Jak Pall píše, plán je následující:

Sejít se pokud možno včas mezi 18:00 a 18:15.
Usadit se do klidu s teplým či osvěžujícím nápojem.

18:30 – 21:20 zkusím vybalit co vím a jak to vidím.

(mezi tím budou nějaký krátký přestávečky cca 20 min na doobjednávky a vyvětrání našich zásaditých těl)

21:20 – 21:40 to prodýchat (ať se hlava usadí)
21:40 – 22:00 to zabalit a jít si po svých.

Je to experiment, ale kdo nehraje nevyhraje. Věřím tomu.

 

Potřebuješ:

Základní znalosti základních pohádek

Střední úroveň duchologické terminologie

Vyšší toleranci pro můj alkalický humor

a

Jedno tvé vstupné:108,- (ideálně přesně – díky)

 

Pozor: Kafe se nepodává protože ta mašina co ho sofistikovaně vyrábí dělá hafo bordel a nebylo by rozumět tomu co říkám.
Chlastat a čadit se nebude protože…. prostě protože dobrej styl.

Jinak kdo pozdě chodí sám sobě škodí, ale oukey, pro tentokrát může být.. samozřejmě s citem a ohleduplně zaplout do publika a zkusit chytit nit .. Víš jak…

Čistokrevní mudlové to asi nepoberou, tak je netrapte a nechte je být v klidu doma ve svým přirozeným modelu… a nesnažte se misionovat. Díky.

Pall.

 

Tolik od Palla. Více o něm se dozvíte na keho stránkách www.upe.unas.cz

Ode mně jen to, že je to jedna z mála příležitostí Palla poznat, protože většinu akcí pořádá jen pro absolventy svých kurzů. A je to taky fajn příležitost se sejít, vidět a být v trochu jiné atmosféře, než doma.

 

Sobota 22. 4. 2017 od 20:00 – cca 20:30 hod.

Waldorfská škola Brno, Plovdivská 8, Brno – Žabovřesky

 

Jen tanec / Just dance je otevřený taneční večer, který si na nic nehraje. Vychází z naší vášně pro hudbu a potřeby tančit. Obvykle neobsahuje žádné instrukce, jen sestává z taneční vlny volně vycházející ze stylu tance pěti rytmů.
Místo je pro nás dva (Martin Vondřejc a Nasťa Matoušková) a zhruba 13 dalších tanečníků a tanečnic.
Svoje místo si můžete rezervovat zprávou, mailem, nebo telefonicky, případně přijďte na blind.

 ♦

Jak tanec obvykle probíhá:
Obecně začínáme na zemi a postupně se protahujeme, otevíráme a rozpohybováváme. Přecházíme plynule do stoje a pohybu po místnosti, zkoumáme prostor, naše reakce na sebe a témata, která akuálně řešíme, hudební impulzy, ostatní tanečníky. Intenzita tance se zvyšuje a přechází až v chaotické víření, aby se poté uvolněně zklidnila, rozprostřela po místnosti v určitém propojení jednotlivých tanečníků. Většinou nakonec spočineme na zemi.

 

Prostor, který vzniká, je ale otevřený a primárním cílem je následovat impulzy našeho vnitřního tanečníka, tj. jak bude váš tanec vypadat, záleží úplně na vás.

Příspěvek na pronájem místnosti 100,- Kč.

Příležitostně pořádáme také vedené pohybové workshopy, které se konají také o sobotách. Vedená část v první cca polovině je zaměřená na uvedení účastníků do užšího kontaktu s tělem, rozvinuté uvědomování si vlastního prostoru/dosahu/rozsahu a určité radostné prožívání hry/pohybu. Využíváme psychomotorické hry, skupinovou interakci, pohybovou imaginaci. Následuje čas vyhrazený autentickému pohybu v tichu, který poté přejde do taneční vlny. Podrobné informace najdete v popisech dalších událostí.

 

 

 

Maximální aktivita01 – 03 hodin, Minimální aktivita  – 13 – 15 hodin, Oslabení orgánu duben, ŽivelDřevo, PolaritaJin, Světová stranavýchod, Roční doba jaro, Klimavítr, Barvazelená, Smyslový orgán oko, Tkáňsvaly, šlachy, vazy, nervy, Výměškyslzy, Chuťkyselá, City zlost, hněv, Doplňující dráhasvětelná dráha žlučníku, Čakračakra sakrální a pupečníSegmenty na páteři: Th – 8,9,10, Zuby horní 3.

Játra jsou největší orgán v těle, velká žláza uložená pod pravou klenbou bránice. Z jater proudí krev do ledvin, v nichž dochází k dalšímu odstraňování přebytečných složek a ke vstřebávání živin. Tyto procesy jsou nedílnou součástí našeho imunitního systému. Játra jsou energetickým orgánem těla. Dávají k dispozici agresivní síly všeho druhu a propůjčují tak potřebný tlak k procesu osobní realizace. Vykonávají v těle důležité funkce související s krví, čchi a tělesnými tekutinami. K jejich sytému patří žlučník, šlachy a vazivo, nehty a oči. Játra mají organicky funkci chemické laboratoře. Přeměňují látky, které tělo momentálně nepotřebuje v jiné, vhodnější. Napomáhají trávicímu systému. Odstraňují jedy ze substancí nebezpečných pro látkovou výměnu, vytváří trávicí šťávy, které zpracovávají potravu, aby ji tělo mohlo použít a odvádějí přes žlučník jedy a odpad s těla.

Energeticky dávají játra k dispozici také agresivní složku sexuality a její další složka sjednocení je spoluřízena i ledvinami. Regulují celkové duševní rozpoložení, dále regulují hlavní přední a zadní dráhu (početí a ústřední) – mají mimo jiné vliv na menstruaci, těhotenství, rození apod. – mají tedy velký vliv na zdravotní stav u žen.
Citem jater je hněv, jsou spojena s očima a energeticky s nohama (chůze dopředu), mají na starost šlachy a vazivo, jejich kondice se dá poznat podle stavu nehtů.
Symbolika – poruchy jater poukazují na některé afekty, které nebyly dostatečně integrovány. Hluboké stavy rozčílení a chronická hyper kritičnost k sobě i druhým mohou mít na funkci jater negativní dopad.

Posílení jater:
Masáž podél oblouků žeber uvolňuje vnitřní orgány, hlavně játra a posiluje je. Protažením meridiánu jater posílíme tok energie na přední straně trupu k trávicím orgánům. Současně toto cvičení posiluje zádové svalstvo.
– Sed na paty. Zhluboka se nadýchneme a hmátneme si špičkami prstů obou rukou pod oblouk žeber. Při vydechování se předkloníme. Několikrát opakujeme.

 

Odpočinek pro oči:

Játra mají vnitřní spojení s očima a na očích a jejich stavu se promítá stav jater.
– Zahřejeme si dlaně a přiložíme spodní část dlaní na oči.
– Potom si promačkáme horní a dolní okraj kostěných očních důlků zevnitř směrem ven. Opakujeme 3x.

 

Cvik pro posílení jater:

Během provádění cviku se plně soustředíme na prováděné pohyby a na proud energie prostupující hrudník. Dokonalé soustředění desetinásobně zvýší účinek cviku a podpoří dosažení jednoty těla a ducha. Cvik provádíme ráno po cviku na posílení ledvin.
1. Posadíme se, nebo si lehneme pohodlně na záda.
2. pravou ruku si položíme dlaní na tělo pod poslední žebra na pravé straně hrudníku.
3. Posunujeme ruku ke středu hrudníku podél posledního žebra a tímto pohybem pokračujeme provádění masáže na levou stranu těla. Dlaň pravé ruky musí na kůži těla vykonávat tlak, játra se nacházejí napravo pod kůží, pod hrudním košem. Tlak stimuluje proudění energie a krevní oběh v játrech.
4. Masáž provedeme zprava doleva v jednom cyklu 36x.

 

 

 

 

 

Přihlásit se
Kalendář akcí
Kalendář
Duben 2017
Po Út St Čt So Ne
« Bře   Kvě »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930