Moc děkujeme všem, kdo přišli na sobotní autentický pohyb. Bylo to s vámi skvělé a už se moc těšíme na příště (určitě 25.2.2017 a možná i dřív).

Pro ty, kdo nemohli nebo se styděli přijít, jsme nasdíleli na youtube playlist, na který jsme tančili na závěr.

Playlist si pustíme ještě jednou ve středu 1.2. od 20:30 v Latě na Plovdivské. Berte to jako první vlaštovku chystaných polosoukromých nezávazných tanečních večerů Jen tanec/Just dance. Místo je pro nás dva + max. 8 dalších tanečníků a tanečnic.

Svoje místo si můžete rezervovat zprávou, mailem, nebo telefonicky.

(Taneční večer pokračuje po půlhodinové přestávce po harmonizačním cvičení od 18:30 – 19:50 hod. Kdo má zájem, může si vyzkoušet obojí – info o cvičení zde).

Nasťa Matoušková a Martin Vondřejc.

 

Tříhodinový tanečně-pohybový workshop zaměřený na práci s tělem a energií. Navazování kontaktu s moudrostí těla. Autentický pohyb, nementální smyslové prožívání a vyjadřování. Fyzická meditace v pohybu. Tělo pojímané ne jako stroj, ale jako živá, vyjadřující se bytost.

Termín, čas a místo konání:

dne 17. 12. 2016 od 14:00 do 17:00

Waldorfská škola Brno, Plovdivská 8

 

S sebou si vezměte:

Oblečení, které vás nebude omezovat v pohybu. Pro část věnovanou autentickému pohybu se hodí silnější mikina a tepláky, protože vám bude tepleji a budete se moct soustředit na pohyb třeba i vleže na podlaze – je důležité, abyste se cítili dobře. Na vlastní tanec se pak můžete převléct. S sebou doporučujeme také lehkou deku pro chvíle sdílení a po tanci, abyste nevychladli. Nezapomeňte si prosím vzít vodu na pití a hodit se mohou i hrozinky jako zdroj energie.

Těšit se můžete na:

– zahřátí a protažení
– psychomotorické aktivity – taneční orchestr
– autentický pohyb
– vlnu intuitivního tance

Cena tříhodinového workshopu: 250 Kč

Přihlašování na akci:
E-mailem na:

anastazia144@gmail.com

kurzy@vondrejc.net

nebo telefonicky na 733 52 92 88.

Počet míst je omezený.

 

Kde je zakopaný pes aneb vyvenčete svoje zasuté zvíře

Tanečně-pohybová setkání zaměřená na autentické prožívání a vyjadřování skrze tělo. Hlavními nástroji nám budou autentický pohyb a intuitivní tanec.

V rámci každodenně praktikovaných sociálních rolí často potlačujeme určitou část všeho, co se v nás odehrává. Naučili jsme se na „nevhodné“ impulzy nereagovat a automaticky je neprojevujeme. Postupně dokonce podobná pohnutí přestáváme vnímat.

Nevědomky tak zůstáváme v rozporu sami se sebou. V důsledku toho zažíváme různé nepříjemné pocity a frustrace, aniž bychom dokázali říct proč. To se v nás jako nevyřízená pošta hromadí zprávy od našeho skutečného já – bytosti, které nevadí, že se musí oblékat do kostýmů, ale kterou bolí, když na ni zapomínáme. Po čase v nás skučí jako nevyběhaný pes a aby získala pozornost, rozkouše kdeco. A to zas přirozeně bolí nás.

V rámci našeho workshopu proto vytvoříme bezpečný prostor, v němž budete mít možnost pozvolna se ponořit do kontaktu s vnitřním já. Pomocí jednoduchých tanečních a pohybových aktivit se naladíte na to, co touží být vyjádřeno, a necháte své tělo, aby pohyby a gesty autenticky vyneslo zastavené impulzy na svět a prožilo je.

Objevování takových zasutých a potlačených impulzů a jejich exprese v rámci autentického tance nebo pohybu přináší velkou úlevu a relaxaci – naprostá většina podnětů totiž v první řadě žádá o pozornost nebo o vyjádření; když se tak stane, umlkají. Energie vynakládaná na jejich zadržování pak může být využita jinak a zvědomění některých témat zároveň přináší možnost jejich transformace.

Na co se můžete těšit:

V průběhu všech setkání se nejprve uvítáme a zahřejeme si tělo a energetický systém na provozní teplotu. Následně se pustíme do hravých tanečně-pohybových psychomotorických aktivit a přeladíme se na nementální fyzické prožívání. Pro hlubší kontakt s tělem a vnitřním já pak využijeme různé koncepty tanečního orchestru a autentického pohybu. V průběhu workshopu budeme také zapojovat energie čaker a aplikovat techniky uzemňování i prvky z bioenergetiky. V závěrečné části si prožijeme taneční vlnu ve stylu Tance pěti rytmů. Celodenní workshop je obohacen o další aktivity, které vám umožní prohloubit kontakt s vnitřním já, jako je tanec po čakrách, tanec egyptských bohů, programování pohybem nebo techniky práce s emocemi.

Bezpečný prostor pro vás budou vytvářet Nasťa Matoušková a Martin Vondřejc.

 

Nové tanečně-pohybové workshopy zaměřené na práci s tělem a energií.

Navazování kontaktu s moudrostí těla. Autentický pohyb, nementální smyslové prožívání a vyjadřování. Fyzická meditace v pohybu. Tělo pojímané ne jako stroj, ale jako živá, vyjadřující se bytost.


Těšit se můžete na:
– Zahřátí a protažení
– Psychomotorické aktivity
– Taneční orchestr
– Autentický pohyb
– Vlnu intuitivního tance

Kde je zakopaný pes aneb vyvenčete svoje zasuté zvíře

Tříhodinové a následně celodenní zážitkové setkání zaměřené na autentické prožívání a vyjadřování skrze tělo. Hlavním nástrojem nám bude autentický pohyb a intuitivní tanec.

V rámci každodenně praktikovaných sociálních rolí často potlačujeme určitou část všeho, co se v nás odehrává. Naučili jsme se na „nevhodné“ impulzy nereagovat a automaticky je neprojevujeme. Postupně dokonce podobná pohnutí přestáváme vnímat.

Nevědomky tak zůstáváme v rozporu sami se sebou. V důsledku toho zažíváme různé nepříjemné pocity a frustrace, aniž bychom dokázali říct proč.

To se v nás jako nevyřízená pošta hromadí zprávy od našeho skutečného já – bytosti, které nevadí, že se musí oblékat do kostýmů, ale kterou bolí, když na ni zapomínáme. Po čase v nás skučí jako nevyběhaný pes a aby získala pozornost, rozkouše kdeco. A to zas přirozeně bolí nás.

V rámci našeho workshopu proto vytvoříme bezpečný prostor, v němž budete mít možnost pozvolna se ponořit do kontaktu s vnitřním já.

Pomocí jednoduchých tanečních a pohybových aktivit se naladíte na to, co touží být vyjádřeno, a necháte své tělo, aby pohyby a gesty autenticky vyneslo zastavené impulzy na svět a prožilo je.

Objevování takových zasutých a potlačených impulzů a jejich exprese v rámci autentického tance nebo pohybu přináší velkou úlevu a relaxaci – naprostá většina podnětů totiž v první řadě žádá o pozornost nebo o vyjádření; když se tak stane, umlkají.

Energie vynakládaná na jejich zadržování pak může být využita jinak a zvědomění některých témat zároveň přináší možnost jejich transformace.

Na co se můžete těšit:
V průběhu setkání se nejprve uvítáme a zahřejeme si tělo a energetický systém na provozní teplotu. Následně se pustíme do hravých tanečně-pohybových psychomotorických aktivit a přeladíme se na nementální fyzické prožívání. Pro hlubší kontakt s tělem a vnitřním já pak využijeme různé koncepty tanečního orchestru a autentického pohybu. V průběhu workshopu budeme také zapojovat energie čaker a aplikovat techniky uzemňování i prvky z bioenergetiky. V závěrečné části si prožijeme taneční vlnu ve stylu Tance pěti rytmů. Celodenní workshop bude obohacen o další aktivity, které vám umožní prohloubit kontakt s vnitřním já, jako je tanec po čakrách, tanec egyptských bohů, programování pohybem nebo techniky práce s emocemi.

Bezpečný prostor pro vás budou vytvářet Nasťa Matoušková a Martin Vondřejc.

 

Termíny a časy konání:

Celodenní workshop:
Dne 26. 11. 2016 od 9:30 do 18:00
(přestávka od 13:00 do 14:30)

Tříhodinový workshop:
Dne 17. 12. 2016 od 14:00 do 17:00

Cena:

Celodenní workshop: 980 Kč

Tříhodinový workshop: 250 Kč

Slevy:

  1. Při účasti na obou workshopech poskytujeme slevu 100 Kč. Abyste nekupovali zajíce v pytli, slevu na účast na celodenním workshopu můžete využít i na konci tříhodinové dílny.
  2. Protože bychom setkání rádi prožili v kruhu vyrovnaných mužských i ženských energií, poskytneme další slevu 100 Kč každému, kdo na celodenní workshop přivede jako dalšího účastníka muže. Sleva platí, dokud se počet přihlášených mužů a žen nevyrovná.

Počet míst je omezený. Na celodenní akci si lze rezervovat účast úhradou zálohy 500 Kč.

Přihlašování na akci: e-mailem na kurzy@vondrejc.net nebo anastazia144@gmail.com

telefonicky na 733 52 92 88. 

S sebou:
Doporučujeme pohodlné oblečení a přezůvky, ideálně také lehkou deku pro chvíle sdílení a po tanci. Nezapomeňte si vzít vodu na pití, svačinu, hodit se mohou i hrozinky jako zdroj energie. Během přestávky na oběd je možné zůstat na místě.

Důležité upozornění:
Účastí na kurzu potvrzujete, že:

  • jste během posledních 12 měsíců neužívali antidepresiva (např. Prozac), tišící látky (trankvilizéry), sedativa nebo jiná farmaka proti psychickým nemocem,
  • jste během posledních 3 let neužívali psychoaktivní látky (např. halucinogeny, tvrdé drogy jako amfetamin, heroin, kokain atd.)
  • nemáte diagnostikovanou epilepsii, onemocnění centrálního nervového systému, schizofrenii nebo podobnou nemoc.

Waldorfská škola, Plovdivská 8, Brno – Žabovřesky:

SVČ Lata, Plovdivská 6, Brno – Žabovřesky:

 

 

 

LETNÍ YA-SU:

– každý čtvrtek od 19:00 – 20:20 hod.

– od 19.5. do 15.9.2016

– SVČ LATA, Plovdivská 8, Brno – Žabovřesky: MAPA ZDE

– jednotlivé lekce v ceně 110,- Kč

– určeno pro stávající účastníky kurzů i pro nové zájemce

– účast je vhodné předem nahlásit

 

Anastázia Matoušková

733 529 288

anastazia@ya-su.cz

 

Letos se budeme více věnovat dechovým cvičením. Dech je nositelem životní energie, je symbolickým prouděním ducha naším tělem. Ovlivňuje všechny buňky, prozařuje a očišťuje celý náš vnitřní prostor. Je základem pro práci s energetickým systémem, léčení tělesných orgánů a současně pomáhá uvolnit a napřímit páteř.

Kromě dechových cvičení se samozřejmě budeme zabývat sebeléčením na úrovni těla. Využijeme znalosti o průběhu jednotlivých orgánových dráh tělem a zapojíme tradiční cviky pro celý pohybový systém. Specialitou jsou energetická cvičení, které zapojují oblast pánevního dna a postupně směřují energii z našeho vnitřního jádra do celého těla.

Doplňkem k fyzickým pohybům jsou mudrové pozice, aktivace vitálních bodů, koncentrační a meditační cvičení, léčivé zvuky a harmonické frekvence zvuků.

Celkové působení Ya-Su cvičení na naší bytost se projevuje vyrovnaností, posílením imunitního systému a nalézáním souvislostí mezi řečí těla a vnitřním duševním rozpoložením.

KDE JE VĚDOMÍ TAM JE ENERGIE.

 

 

 

 

Naše emoce, stavy, prožívání i vyjadřování závisí na harmonii všech vnitřních energií, jejich správném a volném toku v energetických kanálech. Tělo a duše mají mnoho společných a typických postojů, kterými se společně vyjadřují. Mají také mnoho vrstev a řídí naše prožívání a chování. Vnímáme-li pozorně svoje emoce, umožníme jim, aby se uvnitř nás rozvíjely a necháme-li je uvést do harmonie pak se prožíváme jako spontánní a živoucí bytosti.

Určitými cvičebními technikami můžeme prohloubit kontakt se sebou, pochopit svoje vnitřní prožívání což se projeví ve vyrovnaném kontaktu se sebou i se svým okolím. Máme tak možnost být přímějšími a dokonalejšími. Každá energie probíhá v určitých fázích a tyto fáze je třeba pochopit, podpořit je, uvést do správného fungování. K tomu se nejvíce hodí dechové techniky v kombinaci se zaměřením mysli a mudrovými pozicemi. Dále jsou určité souvislosti, zejména mezi páteří a našimi emocemi, které se dají vzájemně ovlivnit cvičením, či prociťováním při pohybu.

Souvislost mezi emocemi fyzickými a jejich jemnohmotným projevem, tedy v auře, lze zase vyladit v oblasti astrálních bran, což jsou místa kloubních spojení. Je to právě pohyb těla, který dává člověku možnost projevit se v prostoru a čase, tedy v harmonicky plynoucí spirále života a bytí, jako takového.

Další metodou vyrovnávání emocí je čištění energetického kanálu podél páteře. Toto cvičení vyžaduje přípravné cvičení a mentální i fyzickou očistu energetických center v těle. Stav těchto center – čaker se promítá ve stavu žláz a vnitřních orgánů.

Možností, jak své emoce vyrovnat do harmonie a omezit jejich extrémní polohy je daleko víc, na našem celodenním setkání se budeme věnovat těm, které jsou v rámci celodenního setkání nejúčinnější.

EMOCE, SPOJENÍ S ČÁSTMI TĚLA A ASTRÁLNÍMI BRÁNAMI – celodenní setkání 22.11.2014, SVČ LATA, Brno

Sobota 19.10.2013 – 2 volná místa

Jednodenní akce od 9,30 hod. do 18,00 hod. – pro ženy i pro muže

 

ANIMA: 

Podle kosmologie starých taoistů i šamanů se absolutní jednota i širá prázdnota dělí do dvou známých aspektů: jin a jang (v různých systémech národů  jsou i různě nazývány). V naší realitě tyto dva póly k sobě patří jako součásti, tedy jedno je i druhým. Často se mylně domníváme, že se vzájemně vylučují,  že je buď jedno, nebo druhé. Lidská podstata je však neustále řízena vzájemně se prolínajícími silami jin a jang, jejich souhrou, interakcí a pulzací v rytmu proudícího života. Našemu světu a zejména vztahům vládne dualistický náhled, který umožňuje dívat se na situace různým způsobem, většinou převládají zaběhnuté vzory vnímání, které nám vštěpila rodina, společnost a naše představy o harmonickém životě. Podvědomě se snažíme o nalezení rovnováhy po vzoru vesmírných zákonů, když se navenek projeví jeden pól, snažíme se vnitřně posilovat ten druhý a naopak. V současném světě, jehož jangovou orientaci není nutno blíže opisovat (tvrdost, soutěživost, orientace na budoucnost a hon za výsledky…) cítí vnímaví lidé potřebu posilovat svůj vnitřní svět, domov ukrytý v hloubi duše. Opětovné nalezení těchto „ženských“ pokladů, jako je intuice, přirozené léčitelství, mimosmyslové vnímání, schopnost soucitu posilují jinovou stránku naší bytosti u žen i mužů. Slova „ženský“ a „mužský“ máme často podvědomě spojeny s něčím, co nás odvádí od podstaty vzájemně se prolínajících částí celku k obrazům, které prezentuje společnost. Proto je vhodnější pojmenování „voda“ a „oheň“. Jin má svou podstatu dokonale vyjádřenou vlastnostmi vody: je beztvará, těžko uchopitelná, měkká, pružná a přizpůsobivá, svým přirozeným pohybem proudí dolů, do hloubky, až k samotnému středu. Tato schopnost je právě klíčem k sebeuzdravení, zklidnění vnitřních konfliktů a naplnění vnitřní duševní prázdnoty. Pokud si vybudujeme silné vnitřní energetické pole, nalezneme svůj střed, který je místem sjednocení s vesmírem. Zde se aktivují síly k sebeuzdravení, přijetí a navázání kontaktu s vyšším já. Tento proces je čistě pocitový, bez myšlenek. Vede k pochopení a přeměně, spokojenosti s bytím uvnitř, tady a teď…

 

NÁPLŇ AKCE:

Posílení vnitřní ženské stránky – pro ženy i pro muže. Zaměření na léčivé techniky, ženské meditace, harmonizaci jemnohmotných těl s přizpůsobením pro ženský energetický systém. Dále na zjemnění vnímání, procítění meditačního tance jako meditace těla, vyrovnání hormonálního systému a naladění vyšší mysli.

Náplň a jednotlivé harmonizační techniky:

– vnitřní úsměv a centrování do svého středu

– cvičení smyslů

– aktivace a posílení pánevního dna

– ženská meditace – propojení se zemským středem

– úprava hormonálního systému energetickými pohyby a mudrami

– uvolnění stresových pásem

– pečetě pro obnovení vnitřní rovnováhy

– meditační techniky krija jógy

– vnímání a slučování energií a živlů…

 

Cena: 888,- Kč

Jak se přihlásit

Kde se kurz koná

V pátek 12. a sobotu 13.7.2013 proběhli workshopy s Kieshou Crowther alias Malou Babičkou ve Fulneku na severu Moravy.

Život Kieshy je naplněn velkým poznáním, které někdy přicházelo způsobem, jaký bychom si určitě nepřáli. Pořádá semináře a cestuje za tímto účelem po celém světě. Napsala knihu s názvem „Poselství pro kmen mnoha barev“.  Na internetu je možné shlédnout velké množství jejích krátkých videí, ve kterých předává svá poselství.

Malá Babička nikoho k ničemu nenutí. Předání její moudrosti ostatním není podmíněno žádnými zákazy ani příkazy. Stačí jen to, že jsme schopni naslouchat a otevřít své srdce moudrosti, kterou sděluje. Tato pochází primárně z jejího úzkého spojení s přírodou – tedy s Matkou Zemí – Bytostí Gáiou. Její učení je velmi jednoduché, přitom pravdivé. Člověk a příroda se navzájem oddělili a jejich společná cesta se zdá být neslučitelnou. Přesto existuje ještě naděje. Pokud se lidé vrátí k přírodě a dostanou se s ní do harmonie, přijme je příroda zpátky, stejně jako by matka přijala ztracené děti.

Z tohoto základního učení také pramení její nejnovější poselství o propojení elementů uvnitř nás. O elementech – tedy čtyřech původních živlových energiích bylo napsáno již mnoho informací, přesto je někdy těžké pochopit, co si pod tím představit. Tyto čtyři základní tvořivé síly vesmíru se v našem těle projevují ve stavbě srdce, mozkových hemisférách, ledvinách,  kyselinách DNA i v páteři (tomuto systému se věnujeme na některých našich energeticko-cvičebně-meditačních akcích). V oblasti duševní se s elementy můžeme kontaktovat prostřednictvím našich emocí. Všechny jsou spolu vzájemně propojené a jeden bez dalších nemůžou existovat. Kiesha klade důraz na pochopení našeho vnitřního elementu Země – což vychází z její životní zkušenosti, života v divoké přírodě, kontaktu se zvířaty i rostlinami a samozřejmě z „práce“ šamanky. Dle ní se v tomto živlu spojují i ostatní tři do celku (v jiných učeních, ke kterým se přikláníme i my se jedná o pátý element Člověka-Boha, který v sobě tyto čtyři elementy spojuje. Ale pokud připouštíme teorii, že jsme menším fraktálovým obrazem domovské planety Země, tak svým způsobem platí to, co řekla na workshopu Kiesha). Práce s vnitřními elementy je dlouhou cestou sebepoznávání a nekonečné objevování souvislostí. Všechny původní civilizace, které ještě žily v harmonickém propojení s přírodou si toho byli vědomi a důkazem jsou mnohé symboly, které používali (šamanský kruh, mayský Hunab Ku, budhistické jantry, severské runy, mudrové pozice prstů, pyramidy atd…).

Kiesha Malá Babička svým příjemným hlasem sděluje lidem pravdu o tom, že až poznáme sami sebe a pochopíme, kým ve skutečnosti jsme, poznáme Boha.

Přínos, prožitky a působení hlasu i zvuků na vídeňském semináři Toma Kenyona se slovy nedá popsat. Podívejte, nebo spíš poslechněte si zde. Tom Kenyon je fenomén v oblasti vedení energie tělem, přesně a cíleně, bez jakékoliv techniky. Vše pouze vlastním působením hlasu,  který zní chvílemi i nepozemsky za doprovodu krystalové mísy a tibetských zvonků. Děkuji za možnost to osobně fyzicky prožít a vyladit se opět kousek jinam, za hranice reality vnímané pozemskými smysly. Krásné bylo i setkání s bytostmi Hathor…

AM

 

Přihlásit se
Kalendář akcí
Kalendář
Srpen 2018
Po Út St Čt So Ne
« Říj    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031