LAPIS LAZULI

Udržuje rovnováhu čaker: krční – višudhi a třetího oka – adžny, které mají přímý vliv na smysly. Pomáhá při nápravě poškození sluchu, prospívá očím , když se jemně na oči pokládá při relaxaci. Umístěný na krku zase napomáhá při vyjadřování a komunikaci. Zklidňuje nervový systém. Vede pozornost do nitra, umocňuje sílu ducha a pomáhá k poznání vyšších souvislostí.

SODALIT

Rozjasňuje rozum, spojuje logiku s intuicí a vede k hlubokým myšlenkám. Všeobecně otevírá vnímavost všech smyslů tím, že je propojuje na fyzické úrovni a jejich počitky vede až hluboko ke kořenům bytí. Dodává klid, mírnost a posiluje nervy. Pomáhá odstraňovat zavedené způsoby myšlení a staré zaběhlé negativní dojmy z jakýchkoliv smyslových vjemů.

INDIGOVĚ MODRÝ SAFÍR

Pomáhá při meditaci. Aktivuje šišinku mozkovou a její propojení s mentálními schopnostmi. Prohlubuje „mimosmyslové“ vnímání, tedy rozšířené vnímání oprostěné od pouhého fyzického smyslu spojeného se smyslovým orgánem. Přináší hledající duši jasno na duchovní cestě.

 

Smyslům a jejich posílení jsme se podrobněji věnovali 28.10.2014 na celodenním setkání “ Smysly, intuice, psychofyzická cvičení“.

 

Máte-li chuť obdařit někoho ze svých blízkých, či ještě lépe sami sebe výrobkem z kvalitního karelského šungitu, je možnost objednání různých výrobků do 12.12 2014:

NOVINKOU jsou harmonizéry ve tvaru čočky z šungitu a karelského mastku, které jsou výborným doplňkem pro sebeléčení. Při testování se osvědčili jako stimulanty energetických bodů na těle. Převážně se tedy používají na pokládání na tělo, zejména na akupresurní body, marmy, či jiné energetické „uzly“ na těle. Příjemné jsou například na oči při únavě. Dále máme oblíbené použití na středy chodidel (chodidlové čakry a současně body dráhy ledvin, tedy přímé působení na životní energii). Toto praktikujeme tak, že si vložíme harmonizéry pod ponožky při relaxaci, klidně i na noc a do rukou si uchopíme harmonizéry, nebo žezla. Jsou samozřejmě další účinné body – pod klíčními kostmi (imunita), pod žeberními oblouky (trávení, emoce), pod lebeční kostí vzadu (hlava, krk, třetí oko), třísla (spodní část těla)… atd.

Miloslav připravuje obrazové návody a informace pro použití harmonizačních čoček a masážní tyčky.

Tyčka má přednost v tom, že na jedné straně je špičatá pro ošetření bodů na meridiánech. Na druhém konci je oblá, což se osvědčilo pro jemnou masáž a uvolnění v oblasti marem, také na obličeji a hlavě. Šungit svoji jinovou energii nepůsbí nadmíru stimulačně, jako například křišťál, který patří spíše do rukou terapeutů.

Zjednodušeně – žezla jsou silným nástrojem na posílení meditace a napojení na tzv. „zdroj“, silně energetizují. Harmonizéry trojuhelník a kolečko jsou výborné na srovnání polarity a neurovegetativního systému, při únavě, na usínání. Čočky jemně aktivují vitální body na těle opět s přihlédnutím na polaritu levé a pravé strany těla.

Pro přípravu šungitové vody, použití harmonizérů a žezel jsou k dispozici návody.

Výrobky budou k vyzvednutí, či zaslání po domluvě.

NOVINKA: exkluzivní šungitové šperky 

DRUHCENA
Harmonizéry kapesní - kolečko a trojúhelník 440,-
Harmonizéry čočky - NOVINKA410,-
Žezla síly - kamenné leštěné980,-
Masážní tyčka - NOVINKA330,-
Šungitový oblázek do vody - neleštěný, 200 - 300 g180,-
Šungitový oblázek do vody - neleštěný, nad 300 g240,-
Šungitová drť do vody - sáček 100 g100,-
Přívěšek na krk - kulatý kamínek165,-
Přívěšek na krk - elitní šungit300,-
Koule střední - Ø 5 cm670,-
Koule velká - Ø 8 cm1.500,-
Pyramida malá - 3 cm230,-
Pyramida střední - 5 cm450,-
Pyramida velká - 9 cm1.200,-

 

Objednávky emailem: anastazia@ya-su.cz

nebo telefonicky: 733 529 288

osobně ve cvičeních Ya-Su.

 

Šungit upravuje obyčejnou vodu, energetizuje, odstraňuje příměsy, těžké kovy, škodlivé organické látky, eliminuje nepříjemné příchutě a zápach, odstraňuje kal. Šungitová voda tak získává i léčebné účinky.

Příprava:

Do vybrané nádoby (skleněné) nalijeme vodu a přidáme šungitový valoun, nebo drť, který jsme předem omyli a zbavili jemného povrchového šungitového prachu. Pro obsah cca 3 litrů vody postačí objem 300 – 500 gramů šungitu. Proces aktivace a energetizace vody začíná asi po 30-ti minutách (pro pitnou vodu z kohoutku). Pro úplné odstranění nežádoucích organických látek je potřeba nechat šungit působit 3 dny (pro opravdu znečištěnou vodu). Po přelití vody je vhodné zbylý šungit promýt pitnou vodou a opět použít. Při denním používání se doporučuje po 6 měsících větší valouny očistit smirkovým papírem a omýt. Tím se funkce šungitu obnoví. Šungitová drť by se měla po této lhůtě vyměnit. Použitý šungit je vhodné vrátit zpátky do přířody, nebo nasypat k pokojovým rostlinám.

NOVINKA: exkluzivní šungitové šperky 

Poznatky a použití v systému Ya-Su:

Využití harmonizérů a žezel je velmi rozsáhlé a pro zdraví a uvědomování si jsou tyto pomůcky velmi účinné.

Bio-harmonizéry se skládají z kolečka (šungit) a trojúhelníku (karelský mastek) a jsou výborné především na neurovegetativní systém a jeho sladění. Téměř všechny nemoci jsou způsobené rozladěním neurovegetativního systému. Působení harmonizérů přepíná organismus do jiného, dokonalejšího energetického stavu, při kterém se energie harmonicky rozděluje mezí orgány a soustavy, aktivněji probíhají regenerační procesy, posilují se obranné a seberegulační funkce. Dále harmonizéry zvyšují vibrace, vyrovnávají polaritu těla a napomáhají dalším pozitivním změnám energetického systému. Harmonizéry se používají také k meditačním a obdobným účelům.

Žezlům se správně říká žezla síly. Existují žezla kamenná (šungit a karelský mastek, občas je dostupný šungit a nefrit) a žezla dřevěná naplněná minerály (šungit se kombinuje s křišťálem, nefritem, ametystem apod.). Jejich používání sahá mnoho tisíciletí do minulosti – nejznámější je již ve starém Egyptě. Podíváte-li se na sochy faraonů zjistíte, že drží v rukou válečky. Dvojice žezel byla atributem faraónů. S jejich pomocí se faraóni nejen stýkali s bohy, ale díky nim si 2-3 × prodlužovali život. Při průměrném věku Egypťanů 25-30 let to znamenalo, že např. jenom vláda (!) faraóna Piopi II. trvala 94 let, Ramzes II. vládl 67 let a Tutmos III. 54 let. Žezla síly používali tibetští a čínští mistři. Ve středověké Evropě zase mágové a alchymisté. Ti se při tehdejším průměrném věku 38 let také dožívali vysokého stáří. Albert Veliký 87 let, Saint Germain 86 let. Nikolov Flamel napsal, že dosáhl stáří 88 let pouze díky žezlům. Žezla síly byla také používána v Tibetu, Indii, Číně a mnoha jiných zemích.

 

Žezla v první řadě zlepšují krevní oběh mozku a jsou proto efektivní při onemocněních spjatých s narušením krevního oběhu mozku. To znamená po mrtvici, při skleróze, poruchách zraku a sluchu. Efektivní jsou žezla i při úrazech – kosti srůstají rychleji a rány se lépe hojí. Velmi dobrých výsledků se dosahuje při cukrovce i jiných onemocněních vnitřních orgánů.

Jangové žezlo (křišťál, nefrit, nebo karelský mastek, resp. trojúhelník harmonizérů) se vždy bere do pravé ruky, tím se aktivuje v těle sluneční kanál Pingala, a jinové žezlo (šungit, resp. kolečko harmonizérů) do levé ruky – tím se aktivuje měsíční kanál Ida. Hlavním cílem žezel je harmonizace energie jin a jang, otevření a aktivace čaker, napojení na kosmické vibrace, rozšiřování vědomí, apod.

Energie jin je luna i země, je to vlevo a dole, je to chlad i zpomalení. Energie jang je Slunce a nebe, vpravo nahoře, teplo a zrychlení.

 

Způsob používání žezel:

Je několik způsobů používání žezel, kromě starých návodů jsme testovali cvičebně-meditační techniky,    kdy lze využít žezla ve spojení s energetickými zámky, se znalostí technik Anma, pomocí čakrových polí, speciálních harmonizačních bodů, účinků barevných světel, pomocí zvukových vibrací, pomocí speciálních dechových technik, vizualizací, síly vůle, manter, symbolů a proudění energií světových stran atd. Tyto cvičení ještě zesilují účinek žezel a věnujeme se jim na našich setkáních.

 

Základní návod, tak jak se všeobecně udává:

– Žezla silně sevřeme v rukách, zlehka protřepeme, a potom ruce uvolníme. Soustředíme veškerou pozornost na své tělo a na lehké pocity, které v těle vznikají. Žezla držíme v dlaních podle intuice, tak aby nám bylo dobře, po dobu 10-30 minut. Provádíme 1-3 × denně s obličejem obráceným ke slunci (resp.v sedu obličejem a v lehu temenem obráceným dopoledne na východ, v poledne na jih, odpoledne na západ, v noci na sever)

– Při těžkých onemocněních, jako je infarkt myokardu, je potřeba začínat nejprve 1-3 minutami a postupně zvětšovat čas podle toho jak se cítíme.

– Při onemocněních páteře se dává žezlo Luny pod kostrč, a Sluneční žezlo pod krční páteř.

– Žezla síly mají vysokou efektivnost při narušení krevního oběhu, při zvýšeném krevním tlaku, při srdečně-cévních problémech.

– Žezla lze použít i do koupele – pouze žezla kamenná, nikoliv dřevěná! Léčení a účinky koupele velmi vzrostou, když do vany umístíme žezla síly. Na dno vany, v maximální vzdálenosti od sebe, na stranu hlavy sluneční žezlo a k nohám žezlo luny. Velmi účinné je používání i šungitových koulí, které nejen umocní účinek žezel, ale ještě vodu upraví svým tvarem a šungitem jako takovým.

– Žezla lze využít třeba i při masážích. Masírovaný uchopí sluneční žezlo do pravé ruky a masér přejíždí po masírovaném žezlem luny – Dále lze využít žezel třeba k harmonizacím vztahů mezi partnery. Muži uchopí sluneční žezlo do pravé ruky, ženy měsíční žezlo do levé ruky a vezmou se za ruce. – Pro zlepšení vzájemných vztahů mezi dětmi a rodiči: Rodiče uchopí žezla do rukou jako v předcházející variantě, děti postaví mezi sebe a všichni se vezmou za ruce. Takto bychom mohli popsat celkem mnoho variant využití žezel a byli by jste velmi překvapeni na co všechno mohou působit.

 

Na závěr poznámka o polaritě žen a mužů: na rozdíl od výrobce dřevěných žezel (vychází z poznatků poněkud starších knih a článků), dle našich praktických zkušeností není nutné, aby ženy používali žezla a harmonizéry obráceně. Tedy i pro ženy platí: šungit (kolečko) vždy do levé ruky, kříšťál (resp. mastek, trojúhelník) do pravé ruky. I ženy mají pravou mozkovou hemisféru jinovou a té odpovídá levá – ženská polovina těla, tedy levá ruka je JIN a do té patří šungit. Levá mozková hemisféra je u všech lidí jangová, té odpovídá pravá – mužská polovina těla a tedy do pravé ruky patří JANG křišťál, nefrit, mastek.

 

Žezla i harmonizéry si můžete objednat v našem obchůdku, nebo na cvičebních setkáních.

NOVINKA: exkluzivní šungitové šperky 

 

VYSOCE VIBRAČNÍ HARMONIZÉRY Z ČAROITU A SERAFINITU.

Tyto harmonizéry byly vyrobeny v Rusku na naši objednávku z minerálů, které odtud také pocházejí. Jejich vysoké vibrace jsou navzájem shodné v opačných polaritách Jin a Jang, takže se velmi dobře energeticky doplňují a harmonicky vyvažují a upravují tyto energie v jemnohmotných oblastech naší bytosti. Kolečko je z minerálu Serafinit a trojúhelníček je z minerálu Charoit. Tyto minerály byli teprve nedávno objeveny a jejich působení v dnešní transformační době je neocenitelné. Velmi dobře rezonují s nejvyššími čakrami a světelnými kruhy.

Serafinit nejlépe účinkuje na nejjemnější úrovni. Podněcuje k činnosti míchu, kterou spojuje s éterickým tělem v tajném místě za srdcem. Dokáže uvolňovat svalové napětí v celém těle, pomáhá snižovat tělesnou hmotnost, má očistný účinek na srdeční čakru, kterou otevírá lásce. Umožňuje přístup k vyšším duchovním vibracím, spojuje nás s andělskou říší a současně otevírá korunní a vyšší čakry. Výborně slouží při astrálním cestování a vyšších meditačních technikách. Napomáhá sebeléčení.

Charoit (čaroit) je kamenem proměny. Je krystalem ovládajícím duši, který pomáhá překonávat strach. Pročišťuje auru, probouzí bezpodmínečnou lásku, napomáhá změnám vibrací a spojuje s vyšší realitou. Působí při překonávání odporu a osvojování si schopnosti nahlížet na věci z širší perspektivy. Transformuje negativní energii v hojivou sílu a pomáhá měnit pocit nerovnováhy v příjemný stav harmonie. Taktéž dobře komunikuje s vyššími čakrami. Také je vhodný pro vyšší meditační techniky.

 

info o kamenech: Judy Hall – Kameny 1 a 2

ŠUNGIT 

 

je  2 miliardy let stará  polyminerální  uhlíková hornina, jehož jediné naleziště se nachází v Karélii, v severozápadním Rusku. Šungit obsahuje uhlík v neobvyklé, nedávno vědci objevené, formě fullerenů. Intenzivní výzkumy posledních let prokázaly řadu úžasných vlastností tohoto kamene.

NOVINKA: exkluzivní šungitové šperky 

 

 

 

ŠUNGIT

  • dezinfikuje a čistí vodu – ničí vibria cholery, streptokoky apod.; absorbuje a odstraňuje z vody těžké kovy, železité přísady,   organické sloučeniny obsahující chlor, dusičnany a amoniak;
  • obohacuje vodu stopovými prvky v optimálním množství, mění její energeticko-informační strukturu, nabijí ji a aktivuje;
  • efektivně pohlcuje elektromagnetické záření, neutralizuje geopatogenní a technogenní vlivy;
  • zlepšuje mikroklima, harmonizuje prostředí;
  • má léčivé a hojivé účinky, dodává energii a silu.

ŠUNGITOVÁ PYRAMIDA

    Ponořená do vody tuto vodu aktivuje a dělá tak z ní unikátní lék. Malou pyramidku (40×40 až 50×50 mm) postavte na dno skleněné lahve o obsahu3 litrů, nalijte pitnou vodu, a láhev s vodou postavte na světlé místo na 48 – 72 hodin. Poté je voda připravena k vnějšímu i vnitřnímu použití. Při delším macerování se aktivita vody začíná snižovat. K ozdravně léčebným účelům doporučujeme pít pyramidální vodu třikrát denně po 100-150 g, bez ohledu na to, kdy jíte. Je zaznamenáno blahodárné působení této vody na celý organismus: zlepšuje se celkový stav, odstraňuje se nervové napětí, je pociťován příliv sil a energie. Terapie touto vodou má rychlejší účinky než působení samotné pyramidy.

    Vynikající výsledky má používání šungitové vody v kosmetice: ošetřovaná pokožka se čistí, napíná, drobné vrásky se vyhlazují, mizí uhry a vřídky. Ztrácejí se lupy, znatelně se zlepšuje kvalita vlasů. Výsledky některých výzkumů ukazují, že i předčasně zešedivělé vlasy mohou nabýt své původní barvy.

    Teplá šungitová voda je výborný prostředek pro léčebný výplach a kloktání: při bolestech v krku, ústní dutině,  v nose a při parodontóze. Velmi účinné inhalování při nachlazení, angíně, chřipce, bronchitidě, atd.  Velice zdravé jsou šungitové koupele. Zklidňují, odstraňují stress, únavu, harmonizují organismus a normalizují spánek. Již po první koupeli se hojí drobné trhlinky, ranky a po několika procedurách se urovnávají vážnější problémy, jako jsou pooperační jizvy, loupající se kůže, ekzémy, plísně. K přípravě šungitové vody se také hodí oblázky, kostky a šungitová drť.

Odstranění vlivu geopatogenních a technogenních zón

Pokud se chcete zbavit dlouhodobé podrážděnosti, únavy a neklidu, stačí jednoduše šungitovou pyramidku postavit ve vašem pokoji a váš pokoj pro vás přestane být rizikovou zónou. Okamžitě se odstraní všechno nepříjemné působení elektromagnetických polí, zlepší se složení vzduchu. Působením šungitové pyramidky se dokonce mění vůně v místnosti. Pro neutralizace nepříznivého záření počítače, televize atd. umístěte pyramidku na anebo před monitorem nebo jiném zdrojem záření.

Stejná vlastnost šungitu se využívá u destiček na odrušování záření bezdrátových telefonů. Destičku nalepte na pouzdro nebo na zadní stranu sluchátka.

ŠUNGITOVÉ KORÁLKY, PŘÍVĚSKY, NÁRAMKY

Ochraňují před negativními vlivy, harmonizují, dodávají sebejistotu, silu a vitalitu. Šungit je nosičem ženské (jinové) energii.

Jsou vyrobené z leštěných (přívěsky) nebo neleštěných (korálky) kamínků nepravidelného tvaru,


BIOENERGETICKÝ HARMONIZÉR – ŠUNGIT + KARELSKÝ MASTEK

Harmonizér se skládá z kroužku vyrobeného ze šungitu a trojúhelníku z karelského mastku.

Působení harmonizéru přepíná organismus do jiného, dokonalejšího  energetického stavu, při kterém se energie harmonicky rozděluje mezí orgány a soustavy, aktivněji probíhají regenerační procesy,  posilují se obranné a seberegulační funkce. Dále harmonizér zvyšuje vibrace, vyrovnává polaritu těla a napomáhá dalším pozitivním změnám energetického systému.  Harmonizér se používá také k meditačním a obdobným účelům.   KARELSKÝ MASTEK – Stáří tohoto kamene stejně jako u šungitu se odhaduje na 2 miliardy let. Karelský mastek (talkochlorit) je metamorfovanou břidlicovou horninou, která se vyskytuje a průmyslové těží v Karélii. Ve světě je známý pod finským názvem tulikivi. Tento kámen se skládá cca z poloviny z mastku (talek, talkum, steatit, klouzek – Mg3Si4O10(OH) 2 ) a z poloviny z magnezitu (uhličitan hořečnatý – MgCO3). Mezi jeho hlavní vlastnosti patři hydrofobnost, žáruvzdornost, měkkost a unikátní tepelné vlastnosti: rychlá absorpce tepelné energie a její akumulace a postupné vyzařování nahromaděné tepelné energie. Stačí podržet ho v rukou jen několik minut, dlouho pak budete mít pocit že Vás hřeje. Kousek, ponořený do vařící vody na 5 minut, vystydne až za hodinu. Od pradávna se využíval karelským obyvatelstvem k výrobě kámen, pecí, saun a nádobí. Říkali mu proto hrncový kámen. Je absolutně netoxický a chemický setrvačný. Je nosičem mužské (jangové) energie.

Základní cvičeni s harmonizérem najdete v přibaleném letáku. Speciální energetická cvičení se můžete naučit na kurzech Ya-Su.

ŠUNGIT  krém-balzám, 

má protizánětlivé a hojivé účinky. odstraňuje otoky, uklidňuje, zmírňuje bolest, zlepšuje mikrocirkulaci ve tkáních. Používá se při osteochondroze, bolestech a zánětech míšních nervů, artritidě a artróze různého původu a k masážím kůže.   

Způsob použití : vtírat do postižené oblasti těla a kloubu 2 – 3x denně, poté zabalit do vlněné látky, tuto proceduru opakujeme po dobu 2 – 4 týdnů. Vedlejší účinky nejsou známé. Základní složkou je šungit,  krém také obsahuje extrakty bylin: aloe, žen-šen, pylinek, třezalky, mumie, cedrový olej, olej z kličku pšenice; vodu obohacenou o ionty stříbra aj.

MASÁŽNÍ KOULE ZE ŠUNGITU

Mladým lidem pravidelná cvičení s koulemi dávají bystrost mysli a sílu rukou, starším lidem pak pomáhají se zbavit zácpy a pocitu znecitlivění končetin, dlouhodobě udržují paměť na vysoké úrovni a též i mozkovou způsobilost, pomáhají bojovat s únavou, vyhnout se zbytečným strachům. Cviky s šungitovými kouli zlepšují krevní oběh, normalizují tlak, odstraňují křeče, třas rukou, zlepšují pohyblivost kloubů, napomáhají sladění pravé a levé mozkové hemisféry. Koule mohou být použité pro relaxační a meditační účely.

S koulemi můžeme cvičit kdykoliv a kdekoliv, viditelné jsou i výsledky z cvičení a to nezávisle na věku, pohlaví či zdravotním stavů. 

Pozitivní vliv masáží šungitovými kouli se vysvětluje vlastnostmi šungitu a také energetickou vazbou existující mezi zápěstím a centrální nervovou soustavou. Kromě toho na prstech a dlaních rukou se nachází aktivní body, které mají přímou souvislost s vnitřními orgány a ovlivňují jejích funkčnost. Dle výsledků a efektivity můžeme cviky se šungitovými koulemi zařadit mezi nejlepší prostředky pro udržování vysoké práceschopností a aktivní dlouhověkostí.

 

Návod k použití

Pro ozdravovací  cíle :

·         Odstraňovaní únavy a stresu

·         Zlepšení koordinací pohybu, síly a šikovností rukou

·         Stimulací pamětí a vnímaní

·         Normalizací arteriálního tlaku

·         Udržování životního tempa /životní roviny/  na vysoké úrovní

Obzvlášť se to doporučuje lidem který ve svém povolaní často přichází do styku se stresem (podnikatele, lide ve vedoucích pozicích apod.) a s vytížením pozorností a pamětí (programátoři, práce na PC, pracovnicí dispečingu, řidiči různých transportu, studenti apod.).

Pro léčivé cíle :

·        Při onemocnění rukou (revma apod. – před aplikaci dejte na vědomí svému lékaři, neaplikujte při zhoršení)

·        Při úrazech horních končetin, poruchách hybností rukou nezávisle na příčině a též lidem používajícím berle či hole a znehybněných nemocným (poškození míchy, paralýza apod.)

 

Všeobecná doporučení

1.   Pro  ozdravný trénink není nutné dělat složité triky či vyvíjet abnormální námahu, dobré výsledky přinesou i ty nejjednodušší cviky: tření koule ve dlaních, otáčení dvou kouli ve dlani ve směrů  a v protisměru hodinových ručiček.

2.   Je nutné dodržovat pravidelnost  cvičeni a postupně zvyšovat zátěž.

3.  Doporučujeme střídat cviky se stisky a cviky na rotační pohyby. Je nutné se vyhnout bolestivých pocitu. Při cvičení není doporučováno napětí nezainteresovaného svalstva které není ve skupině jíž procvičujeme (sval ramenní, rameno, krk a záda) a také se vyvarovat zbytečných pohybu (zaklánění hlavy, zvedáni ramen a rozpažování)

4.   Na počátku se doporučuje vybrat si koule středních rozměrů, po zvládnutí základních cviku, pořídit si koule různých velikosti pro dosažení rozmanitého napětí provadět cviky se 3-4 koulemi.

5.   Doporučujeme vykonávat cviky neméně než 10 min denně.

6.   Snažte se nedívat během cvičení na koule nýbrž se zaměřte na pocity ve Vašich rukách, který Vám cviky přináší.

Základní cvičeni najdete v přibaleném letáku. Speciální energetická cvičení se můžete naučit na kurzech Ya-Su.

 

Přihlásit se
Kalendář akcí
Kalendář
Srpen 2018
Po Út St Čt So Ne
« Říj    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031